6 WSKAZÓWEK JAK POZBYĆ SIĘ LĘKU PRZED OTWARTĄ WODĄ

6 WSKAZÓWEK JAK POZBYĆ SIĘ LĘKU PRZED OTWARTĄ WODĄ

Nie każdy od razu czuje się jak ryba w wodzie. Nawet jak zdobędziesz duże umiejętności pływackie na basenie, to wcale nie oznacza, że na wodach otwartych będzie ci szło tak samo. Jeżeli masz obawy to niczym się nie martw, nie jesteś osamotniony. Wiele osób czuje lęki przed otwartymi wodami. Jest to spowodowane dużą przestrzenią i brakiem wyznaczonej lini jak na pływalni, gorszą widocznością w wodzie, warunkami atmosferycznymi oraz roślinnością i zwierzętami, które żyją w wodzie.

Oczywiście trening czyni Mistrza, więc jeżeli nauczyłeś się dobrze pływać i pokonałeś lęk w basenie tutaj będzie tak samo.

Oto kilka wskazówek, które mogą ci pomóc pozbyć się początkowego Ięku przed otwartą wodą:

1.Wejdź do wody, popłyń do miejsca, w którym nie będziesz mógł dotknąć dna, i powróć na brzeg. Powtórz.

2.Pływaj równolegle do brzegu w płytkiej wodzie.

3.Pływaj z osobami towarzyszącymi po obu stronach.

4.Pływaj w płetwach.

5.Podczas pływania znajomi mogą eskortować cię w kajaku.

6.Zanim zaczniesz pływać w morzu, oswój się z pływaniem w spokojnym jeziorze.

Jeżeli bardzo się denerwujesz, pływaj tylko krótkie dystanse na płytkiej wodzie. Następnym razem dopłyń do miejsca, gdzie nie dotykasz dna lub go nie widzisz, zawróć. Wykonaj to tyle razy, do momentu, aż poczujesz się komfortowo. Z każdym kolejnym treningiem wypływaj dalej i płyń wzdłuż lini brzegowej.

#pływanie #triathlon #poradyeksperta #planytreningowe #motywacja #trener #trenerpływania #trenertriathlonu #openwater #goodvibes