DLA KOGO: dla początkujących triathlonistów umiejących pływać i średnio zaawansowanych triathlonistów oraz pływaków amatorów chcących urozmaicić swój trening.

JEDNOSTEK TRENINGOWYCH W TYGODNIU: 2 razy w tygodniu

POD JAKI DYSTANS ZAWODÓW TRIATHLONOWYCH: 1/8 IM, sprint, 1/4 IM,

ILOŚĆ TYGODNI TRENINGOWYCH: Plan obejmuje łącznie 17 tygodni treningu. W tym 4 tygodnie wprowadzenie do treningu, 12 tygodni okres przygotowawczy i 1 tydzień przedstartowy.

W planie treningowym wszystkie ćwiczenia są dokładnie opisane. By sprawdzić swój progres przygotowane są również sprawdziany pływackie na 100 i 400 kraulem.

W treningu głównie jest styl dowolny czyli kraul. Są również inne style pływackie, ale sam możesz je dopasować do swoim umiejętości. Wszystkie ćwiczenia są pokazane na moim kanale YouTube. Zasubskrybuj, by być na bieżąco z ćwiczeniami pływackimi.

Ćwiczenia techniczne typu dokładani i przekładanki płyniemy spokojnym tempem oraz bardzo skupiamy się na dokładności wykonania ćwiczenia.

DO REALIZACJI TRENINGU POTRZEBNE BĘDĄ: deska pullbuoy „ósemka”, łapki, płetwy (całe gumowe)

Po ukończeniu planu można go powtórzyć lub zastosować w skróconej wersji w okresie bezpośredniego przygotowania startowego, pomijając pierwsze 4 tygodnie.

PRZYKŁADOWY TRENING:

300 (50c+50ż+50g)
300 (25dok PR + 25 dok LR)
7x100c na TEMPO 3 p.30sek*
200g
RAZEM: 1500M

GRATIS!!!

Dodatkowo dostajesz ode mnie dzienniczek treningowy do pływania i triathlonu gdzie możesz zapisywać swoje treningi, sprawdziany i zawody.

Jak masz jakiekolwiek pytania w trakcie realizacji planu, pisz do mnie.
 
 Miłego pływania
 
Trener pływania i triathlonu. Karina Zrea